مدیریت پیامبری
شاهدم بر نغمه های دل شود روزی هویدا از درون/کندر آن باشد ندای دیگری از باب تفسیر برون

بر اساس مطالعات بنده «مدیریت» سهل‌الوصول‌ترین چیز جهان است که ممکن است یکدفعه به انسان وارد شود. بر این اساس گونه‌های متفاوت و متنوعی از این پدیده در جهان وجود دارد که به برخی از آن اشاره می‌شود:

 

MBB (Management By Bus(

در این نوع از مدیریت، یک نوع اتوبوسی وجود دارد که هر کسی سوار آن شود، پدیده مدیریت به شکل فجیعی در او حلول پیدا می‌کند. این اتوبوس از تمام دانشگاه‌ها و کالج‌های جهان بهتر و سریعتر مدیر تربیت می‌کند. کافیست خود را به این اتوبوس برسانید و هرجا که می‌رود، همراه آن باشید تا همواره مدیر (از نوع شایسته و کارآمدش!) باشید.

 

MBA (Management By Accident(

در این مدل از مدیریت، شخص اصلا تحصیلات، معلومات، اطلاعات، سواد و حتی شعور خاصی هم ندارد و در پی یک اتفاق، یک شبه، یک لحظه، دری به تخته می‌خورد و طرف مدیر می‌شود.

 


MBF (Management By Family(

در این سبک از مدیریت، اگر یکی از اقوام درجه یک شما مدیر باشد، حتی اگر کور و کچل و کودن و خل و منگل هم باشید، ناخودآگاه پدیده مدیریت در شما نیز وارد شده و مدیر می‌شوید. این پدیده ظاهرا در DNA هر فرد وجود دارد.

 

MBM (Management By Money(

همانطور که اسیدسولفوریک 98 درصد حلال موارد است، پول نیز حلال تمام مشکلات است. بنابراین با این حلال می‌توانید مدیر خوب و شایسته‌ای باشید. البته از آنجا که از قدیم گفته اند: «هرچقدر پول بدهی آش می‌خوری» بنابراین میزان پولی که خرج می‌کنید در میزان کارآمدی شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

 

 چشمه:مثل هیچ کس

٤ مهر ۱۳۸۸ :: ٦:٢٠ ‎ب.ظ ::  نويسنده : رضا